Yeni yerli otomobil TOGG’un 3’te 1 fiyatına satışa çıktı; kura çekiliş yok

TOGG satışa çıkalı yaklaşık olarak 1 sene oldu. Geçen bu süre içerisinde TOGG elektrikli otomobiller tarafında en çok satan araç unvanını kimseye kaptırmadı.

Şu anda yeni TOGG modelleri için geri sayım başlamış durumda. Bu yıl içerisinde 2 yeni TOGG modelinin tanıtılacağı hatta bunlardan birinin satışa çıkacağı kesinleşmiş durumda.

TOGG T10F modeli zaten T10X ile eş zamanlı olarak tanıtılmıştı. Bu model önümüzdeki süreçte satışa sunulmuş olacak. Bir de bütçe dostu TOGG modeli gelecek.

B SUV kategorisinde olacak yeni TOGG modelinin 800.000 TL civarında bir etiketle gelmesi bekleniyor. TOGG’a olan bu ilgi diğer üreticilerin de iştahını kabartmış durumda.

Hali hazırda yıllardır ülkemizde üretim yapan motor markaları da elektrikli otomobiller için kolları sıvadılar.

Bu markalardan birisi de RKS. RKS şimdiye kadar pek çok model satışa sundu. Fakat son modeli kendi alanında ciddi anlamda iddialı diyebiliriz.

Fiyatı 350.000 TL ile 400.000 TL arasında değişen yeni RKS modelinin fiyat olarak TOGG’un 3’te 1’i seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz.

Maksimum hızı saatte 45km olan otomobili B1 ehliyetiyle de kullanmak mümkün. Ayrıca otomobilin menzili de yaklaşık olarak 70 km.

Aracın en büyük zaafı ise otoban ve çevre yollarına çıkmıyor oluşu. Bu bağlamda bu otomobilin şehir içi kullanım için hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Önümüzdeki süreçte yeni markaların yeni yerli araçlarla karşımıza çıkmaları çok da sürpriz olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir