TFF’den Arda Güler Açıklaması

Euro 2024’te dün oynanan Türkiye-Portekiz maçına Arda Güler’in yedek kulübesinde başlaması birçok spor yorumcusu ve taraftarın A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Vincenzo Montella’ya tepki göstermesine neden olmuştu.

Montella, karşılaşmanın ardından Arda Güler’in sakatlığı bulunduğunu ve 30 dakikadan fazla oynayamayacağını belirtirken, bugün kaydedilen görüntüler yeni bir tartışma başlamasına neden oldu.

Antrenmanda Arda Güler’in yelek giyerek takımla çalışmak istediği sırada Montella tarafından grubun dışına gönderildiği anlar sosyal medyada “Genç oyuncuya mobbing yapılıyor” yorumlarına neden olmuştu.

Kısa sürede gelen yüz bini aşkın tepki mesajının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) konuya ilişkin bir mesja yayınladı. İşte TFF tarafından yapılan açıklama:

“BU TÜR İÇERİKLERE İTİBAR ETMEYİN”

“A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Milli Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir